Aktualności

Nie z przypadku „Potrafię Pomagać”

Pomoc. Określenie powszechnie znane i kojarzące się nam z czymś dobrym i szlachetnym. Jednak moc tego słowa powoli traci wartość, bo zamiast z czymś dobrym zaczyna nam się kojarzyć ze świętami. W końcu wtedy mamy plagę rozmaitych zbiórek i ludzi, którzy przypominają sobie, że ktoś ich potrzebuje. Czyż nie dlatego zaczęło funkcjonować stwierdzenie „pomagania nie tylko od święta”?

W dodatku przekazujemy stare miśki, bo w końcu dzieci się ucieszą. Zleżałe ubrania z szafy, bo ktoś, kto potrzebuje będzie w tym chodził. Głównym motywem stworzenia fundacji jest chęć szerzenia pomocy, ale pomocy wartościowej. Pomocy, która nie będzie się opierać wyłącznie na oddaniu ubrań i maskotek, które również się przydają, ale również czegoś więcej.

Co mamy przez to rozumieć? Pomoc, która polepszy byt innych. Nakarmi, zapewni
sprzęt niezbędny do godnego funkcjonowania, zadbanie o środki higieniczne itp. Jednak poprzez pomoc innym jesteśmy również w stanie pomóc samemu sobie.

Stworzenie fundacji również ma za zadanie stworzyć grupę wolontariuszy, którzy są w stanie znaleźć równowagę między swoim rozwojem a pomocą innym. Chcemy pokazać, że pomoc to nie tylko wrzucenie pieniędzy do puszki. Jest to także edukowanie o problemach psychicznych, a także uświadamianie, jak można pomóc innym wykorzystując swój talent. Filantropom może zostać każdy. Może być nim aktor, występując charytatywnie na scenie, muzyk grający na rzecz polepszenia bytu innym, prawnik z hartem walki o dobry byt dla kogoś potrzebującego…

”Potrafię Pomagać”, bo pomagam cały rok. Umiem wykorzystać swoje talenty do szerzenia dobra. Ofiaruje to, co jest innym potrzebne. Dbam o swój samorozwój, który przyczyni się dla szerszej społeczności.

Udostępnij

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Drukuj

Dobro nakręca dobro

Podczas gry w dwa ognie mamy dwie opcje. Możemy uciekać przed piłką lub ją złapać. Tylko po co mamy łapać, skoro bezpieczniej jest jej unikać?

Czytaj więcej »

Dobro nakręca dobro

Podczas gry w dwa ognie mamy dwie opcje. Możemy uciekać przed piłką lub ją złapać. Tylko po co mamy łapać, skoro bezpieczniej jest jej unikać?

Czytaj więcej »