O nas
Dlaczego właściwie
„Potrafię Pomagać”?
- Bo wiemy, że pomoc może być różnorodna.
- Bo zdajemy sobie sprawę, że każdy człowiek inaczej radzi sobie z trudnościami.
- Bo nie oceniamy decyzji innych, ale staramy się nieść wsparcie.
- Bo jesteśmy świadomi, że ciężko jest prosić o pomoc.
- Bo nauczeni doświadczeniem wiemy, że realną pomoc niosą nie tylko ludzie o ogromnym sercu, choć jest to dla nas niezwykle istotne, ale również osoby, których życiowym celem jest zarażenie innych skuteczną, profesjonalną, szytą na miarę pomocą.

Potrafię Pomagać to nie tylko akcje charytatywne, ale również projekt społeczny, którego zadaniem jest pokazanie, że pomoc może, ale nie musi być schematyczna, że najważniejsze jest indywidualne podejście do problemu i zrozumienie potrzeb innych. Pokazanie, że za akcjami realizowanymi w ramach fundacji musi stać zespół osób kompetentnych, radzących sobie z trudnościami, jakie niesie za sobą podejmowanie działań. Pomaganie, choć jest piękne, musi być odpowiedzialne.
Potrafimy Pomagać...
...bo wiemy jak to robić skutecznie i chcemy, aby inni również to potrafili
Fundacja Potrafię Pomagać
Działalnością charytatywną zajmujemy się od dobrych kilku lat!
Początki nasze, choć polegały na prostych zbiórkach dla lokalnych placówek, nie były łatwe. Napotykaliśmy wiele problemów i barier. Naszym celem jednak było pokonanie ich i wypracowanie podstawowych modeli działania, które pomogą uniknąć ich w przyszłości. Sami uczyliśmy się wszelakich formalności, ale przede wszystkim nawiązywania kontaktu z ludźmi, którym nieśliśmy pomoc. Nasz zespół nie należał wówczas do najliczniejszych.
Z czasem nasze ambicje rosły, a to za sprawą uśmiechów osób, którym nieśliśmy pomoc, a także z powodu nieodłącznego poczucia satysfakcji, jakie z tego wynikało. W końcu co może być lepszego od poczucia, że ktoś dzięki tobie jest szczęśliwy? My również nie znajdujemy alternatywy.
Nasza działalność, choć na tamten moment dość nieśmiała, zarażała szczególnie młodzież, która chciała się włączać w organizowane przez nas akcje.


Miś, który potrafi pomagać
Sami do końca nie wiemy, jak to się stało, ale nasz zespół poszerzył się o… Misia. Jako zespół długo zastanawialiśmy się nad tym, jaka powinna być
nasza wizytówka. Nasze pierwsze akcje charytatywne skupiały się na najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, więc padło właśnie na maskotkę. Jednak kto powiedział, że Miś nie może nieść uśmiechu ludziom w każdym wieku? Szybko okazało się, że pokochali go wszyscy.
A jeśli działa z nami ogromny Miś, to dlaczego Ty miałbyś nie spróbować?
Szeroko rozumiana pomoc
Oprócz poczucia satysfakcji i spełnienia, oferujemy wachlarz szkoleń, warsztatów, poczucie sprawczości i dobrą atmosferę współpracy. U nas możesz nauczyć się zarządzania projektami, zasobami ludzkimi, akcjami charytatywnymi oraz ich organizacją. Oprócz wspaniałych wolontariuszy nasz zespół zasilają psycholodzy i prawnicy.
A może bycie wolontariuszem to dla Ciebie za mało i chcesz skorzystać z pakietu szkoleń dla koordynatorów, a przy tym wejść do grona szczególnie zaangażowanych? Idąc za ciosem i zauważając taką potrzebę, planujemy otwierać nowe oddziały i realizować nowe pomysły. Do tej pory prowadziliśmy zbiórki mikołajkowe i zbiórki na dzień dziecka. Współpracowaliśmy m.in. z Oddziałem Klinicznym Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, Domami Pomocy Społecznej. Osób w potrzebie jest dużo.

Sprawdź, czym się zajmujemy
WspieraMY
Wartości
Pomoc
seniorom
Pomoc
w potrzebie
Mały
człowiek
Akademia
wolontariusza
ZainspirujMY
się

Wszyscy kojarzą naszą maskotkę jako wielkiego niedźwiedzia, który z uśmiechem przechadza się po ulicach. Pokrywa go cieplutkie futerko. Wiecie po co? Futro pozwala mu utrzymać dużo ciepła, dzięki czemu może się nim dzielić w dzień i w nocy, o każdej porze roku. Dlatego tak uwielbia się z Wami przytulać.
Ponadto jest znakomitym tancerzem. Porywa do tańca każdego. Rozkręci każdą imprezę. Warto też wspomnieć, że pod jego futrem są silne mięśnie, dzięki którym może roznosić ciężkie podarunki.
Jeśli spotkacie kiedyś naszą maskotkę na ulicy, zróbcie sobie z nią zdjęcie i pochwalcie się nim na social mediach, a także oznaczcie nas @FundacjaPotrafięPomagać. Misiu chce poznać swoich fanów, a także swoich przyszłych pomocników!
Poznaj nas!

Sabina Sacha
Prezes Zarządu


Jest absolwentką studiów psychologicznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, ukierunkowanych w dziedzinie psychologii klinicznej. Jej misją jest pomoc w wykorzystywaniu całkowitego potencjału ludzi, z którymi współpracuje. Szczególne zainteresowanie budzi w niej psychologia rozwoju. Posiada doświadczenie terapeuty pracującego z osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi, budując tym samym bazę doświadczeń psychologa uniwersalnego. Posiada również uprawnienia terapeuty zajęciowego.
Pracowała i odbywała staże w Domach Pomocy Społecznej, Warsztatach Terapii Zajęciowej, Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy, Ośrodku Wczesnej Interwencji.
Choć jest młoda, jej doświadczenie w pracy z ludźmi jest niezwykle wielkie. Od najmłodszych lat angażowała się w wydarzenia i projekty kulturalno-społeczne. Cechuje ją ogromna empatia, kreatywność, pracowitość i skuteczność. Na swoim koncie ma wiele certyfikatów i sukcesów. To właśnie ona jest inspiracją wielu naszych projektów. Monika odpowiada za planowanie naszych działań związanych z rekrutacją i zaangażowaniem wolontariuszy – prawdopodobnie to ona będzie pierwszą osobą, która się z tobą skontaktuje, jeśli wyrazisz chęć zaangażowania w nasze działania.

Monika Gągała
Wiceprezes ds. Wolontariuszy



Amelia Bielaszka
Sekretarz


Wiktoria Borucka
Koordynator ds. wsparcia darczyńców


Wiktoria Pinas
Specjalistka ds. PR


Piotr Pinas
Koordynator ds. zbiórek


Miłosz Stankowski
Koordynator ds. szkoleń


Daria Wiatr
Koordynator ds. komunikacji
