Aktualności

Dobro nakręca dobro

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Podczas gry w dwa ognie mamy dwie opcje. Możemy uciekać przed piłką lub ją złapać. Tylko po co mamy łapać, skoro bezpieczniej jest jej unikać? W końcu czyż nie o to chodzi, żeby nie zostać „skutymi”? Gra daje nam możliwości, ale i tak stawiamy sobie pytanie. Pomóc komuś ponownie zagrać? A może poczekać jak ktoś inny to zrobi. W końcu dlaczego miałbym to być ja?

W trakcie odbioru puszki od wolontariuszki, która skończyła dyżur usłyszałam historię, która zmotywowała mnie na naprawdę długi czas. Pełniła dyżur na chłodzie i po którymś razie, gdy została zignorowana przez któregoś z kolei przechodnia, zatrzymał się mężczyzna. Wsparł zbiórkę i ofiarowała mu naklejkę naszej fundacji z naszym misiem, jednak wydarzyło się coś jeszcze. Mężczyzna przykleił naklejkę w okolicę serca i dodał, że bardzo szanuje to, co robi, bo kiedy on był w potrzebie to właśnie tacy ludzie mu pomogli.

Ta historia pokazuje, że i my możemy kiedyś zostać „skutymi” przez życie i będziemy potrzebować, żeby ktoś złapał piłkę i nam pomógł. Dobro nakręca dobro. Kiedyś brazylijski pisarz Paulo Coelho powiedział: „Ile dasz, tyle otrzymasz. Czasem z najbardziej niespodziewanej strony”. I ta historia to właśnie potwierdza.

Dobro wraca. Jednak nie dostajemy konkretnej daty kiedy, dlatego warto zacząć pomagać już dzisiaj. Pomóż nam szerzyć dobrą na większą skalę. Dołącz do zespołu misiowych pomocników!

Udostępnij

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Drukuj

Dobro nakręca dobro

Podczas gry w dwa ognie mamy dwie opcje. Możemy uciekać przed piłką lub ją złapać. Tylko po co mamy łapać, skoro bezpieczniej jest jej unikać?

Czytaj więcej »

Dobro nakręca dobro

Podczas gry w dwa ognie mamy dwie opcje. Możemy uciekać przed piłką lub ją złapać. Tylko po co mamy łapać, skoro bezpieczniej jest jej unikać?

Czytaj więcej »